Organik Sertifikalı Kuru Erik Dökme 500 Gr | Organik Kuru Meyveler | KURU MEYVE ATIŞTIRMALIK | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  868380860007295

Organik Sertifikalı Kuru Erik Dökme 500 Gr

365organik Sertifikalı Organik Ürünler

220,00 TL (KDV Dahil)
ad.
Sepete Ekle

Orgibite Organik Kuru Erik

 

ORGANİK SERTİFİKALI KURU ERİK.

Tarım zehiri kalıntısı, GDO, koruyucu kimyasal ve karkı maddesi içermez.

En iyi kalibre, ihracata gönderilen en kaliteli organik sertifikalı eriklerdir.

Kurutulmuş Erik Nasıl Elde Edilir?

Kurutulmuş erik, kurutmaya uygun cinsteki erik meyvelerinin özenle seçildikten sonra özel gıda yıkama sistemlerinde temizlenip, makinelerle çekirdeklerinden ayrılmasının ardından, fırınlanıp kurutulur. İçindeki yüksek su oranı sebebiyle ortalama  4 kg erikten sadece 1 kg kurutulmuş erik  elde edilir.

Vegan ve vejetaryen beslenmeye tamamen uygun olan erik kurusu, başta şeker ve tuz olmak üzere hiçbir ilave katkı maddesi olmadan üretilir. Sağlıklı ve çok yönlü bir atıştırmalık olarak sofralar ve gıda üretiminde oldukça talep gören kurutulmuş erik ürünleri, lezzeti ile en sevilen kuru meyveler arasında yer alır.

Organik kurutulmuş erik yetiştiriciliğinin gübreleme ve hastalık-zararlıları önleme uygulamalarının yanı sıra, seçilen ekim alanı, çeşit seçimi, fidanın kalitesi, terbiye sistemi seçimi, budama tekniği, toprak işleme, sulama ve hasat gibi konular da en az bu uygulamalar kadar büyük önem taşıyan kültürel işlemlerdir.

%100 organik ve FDA onaylı kurutulmuş erik siparişi vermek için hemen tıklayın.

Kurutulmuş Eriğin Faydaları

Zengin bir antioksidan kaynağıdır ve bağışıklık sistemine yardımcı olur.
B1, B2, B3, B6, A, C ve E vitamini içeren zengin bir vitamin kaynağıdır.
Vücudunuzun demir ihtiyacını karşılar. Diğer besinlerden alamadığınız vitaminleri özellikle de A ve K vitaminini almanıza yardımcı olur.
İçerdiği yoğun lif miktarıyla tokluk hissinin sağlanmasına yardımcı olarak kilo vermeye yardımcı olur.
Yoğun lif ve antioksidan özellikleriyle kolesterol düşürücü ve kalp dostu etkileri görülmüştür.
Yoğun potasyum kaynağıdır.
Eriğin Kısa Tarihçesi

Anavatanı Anadolu olan erikler, dünyanın değişik iklim bölgelerine göçler ve harpler sebebiyle yayılmıştır. Kafkasya ve Hazar Deniz’i çevresinden dünyaya yayıldığı sanılmaktadır. Prunus institia adlı bir diğer erik türünün anavatanı ise Şam bölgesidir. Bütün dünyadaki erik çeşitlerinin sayısı, 2.000’den fazladır. Türkiye’de yetiştirilen çeşitlerin sayısı da 200’ün üstündedir. Türkiye’de özellikle en tanınmış erik çeşitleri can eriği, papaz eriği, mürdüm eriği ve tatlı üryani eriğidir.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor