Tardaş Egenin Organik Kuru Fasulye 1 Kg | Organik Bakliyatlar | BAKLİYAT MAKARNA UN | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi
Stok Kodu:  6979407006348

Tardaş Egenin Organik Kuru Fasulye 1 Kg

.
Kargoya veriliş süresi: 
Bugün Kargoda
23,50 TL (KDV Dahil)
Stokta Yok Stoğa Girince Haber Ver
Ürün Detay

 

Tardaş Egenin Organik Kuru Fasulye 1 Kg

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tarım ilacı ve suni gübre kullanılmayan, sanayi bölgelerine uzak bakir topraklarında üretilmiştir. Yerel ata tohumudur.  GDO'lu değildir. Çok lezzetlidir.

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Organik Sertifikalı

Organik Sertifikalı

Tardaş Egenin Organik Kuru Fasulye 1 Kg

Yerli Üretim

 

Menşei Türkiye

 

Türk Mutfağının vazgeçilmezlerinden biri olan kuru fasulye, doyurucu, enerji verici ve protein deposu bir gıdadır. İçeriğindeki zengin protein yapısı ile kuru fasulyenin kırmızı etten bir eksiği bulunmamaktadır. Kırmızı eti çok tüketemeyenler ve vejetaryenler için iyi bir mükemmel bir alternatif yiyecektir.

 

KURU FASULYENİN FAYDALARI:

 

- Güçlü bir kemik yapısı için sofralarınızdan kuru fasulyeyi eksik etmeyin.

 

- Karaciğer yetmezliği, böbrek taşları, kalp çarpıntı ve idrar tutukluğuna kadar birçok rahatsızlığa iyi gelir.

 

-İçerisindeki lif nedeniyle kötü kolesterolu düşürür. Bu lifler kalın bağırsakta barınır ve kalsiyum ilk sırada olmak üzere önemli minerallerin emilimine fayda sağlar. Günde 1 fincan ölçüde kuru fasulye yemek 6 hafta sonunda kolesterol seviyesini yüzde 10 oranında düşürür.

 

- Bağırsakları çalıştırır.

 

-Kabızlığı ve şişkinlik hissini giderir. Fasulye leptin hormonu salınımını sağlar. Bu hormonun salgılanması da tokluk hissi sağlar ve iştahı önemli ölçüde bastırır.

 

-Kalp krizini önler

 

- Kalp ve damar tıkanıklığa karşı koruyucudur. Bu sebeple kalp hastaları tüketebilirler. Ayrıca lifli bir gıda olduğu için de kalp krizini de önler. Hipertansiyona karşı koruyucudur. Yüksek olan tansiyonu düşürmekte oldukça etkilidir. Günlük 12-33 gram lif alımının kan basıncını düşürdüğü gözleniyor. Ayrıca, lifli gıdanın kalp krizi ölümlerini yüzde 27 azalttığı biliniyor. Hamileler tüketmeli - Folik asit ve demir içeriğinden çok zengin olması nedeniyle gebelik döneminde tüketilmelidir. Bebek ve anne sağlığı için bol bol tüketmekte fayda var. - Vücudun enerji ihtiyacını karşılamasının yanı sıra zihin ve beden yorgunluğunu giderir. - Kemik yapısını güçlendirir ve vücudun gelişimini destekler. Gelişim çağındaki çocuklara faydalıdır.

SERTİFİKA

  

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor