Bioplante Organik Diş Macunu - Naneli / Sarı Papatyalı Florürsüz 75 ml | Organik Ağız ve Diş Bakımı | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi
Stok Kodu:  9870000050951

Bioplante Organik Diş Macunu - Naneli / Sarı Papatyalı Florürsüz 75 ml

.
Kargoya veriliş süresi: 
Bugün Kargoda
35,00 TL
27,00 TL (KDV Dahil)
23%
Stokta Yok Stoğa Girince Haber Ver
Ürün Detay

Bioplante Organik Diş Macunu - Naneli / Sarı Papatyalı 75 ml

Çocuk ve yetişkinlerin güvenle kullanabileceği florid ve zararlı kimyasallar içermeyen bir diş macunudur.

Plak oluşumu ve mikroplara karşı koruma sağlar, diş minesini güçlendirmeye yardımcı olur. Ferahlatır ve kötü kokuları önler.

BIOPLANTE ORGANİK DİŞ MACUNLARI;

- BOYA İÇERMEZ

- PARABEN İÇERMEZ

- FLORÜR İÇERMEZ

- GDO İÇERMEZ

- GLUTEN İÇERMEZ

- KANSOREJEN MADDE İÇERMEZ

- ALKOL İÇERMEZ

- YAPAY TADLANDIRICI İÇERMEZ

- SLS İÇERMEZ

- PETROKİMYASAL MADDELER İÇERMEZ

- ŞEKER İÇERMEZ

 

KULLANIM: Yemeklerden sonra veya günde en az iki kere uygulayınız. İçerdiği organik Aloe Vera Yaprağı, yumuşatıcı ve iyileştirici özelliği sayesinde ağız içerisinde oluşabilecek yaraların önlenmesine ve diş eti problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde bulunan organik Nane özleriyle diş ağrılarını azaltır ve ağız kokusunu giderir. Düzenli kullanımda, içeriğinde bulunan organik Deniz Kadayıfı özleriyle fırçalama esnasında dişlerin ihtiyacı olan mineralleri dişlere geri kazandırır.

PH dengelidir.
Konsantredir. Diş fırçanıza nohut tanesi kadar diş macunu yeterlidir.
Florür, şeker ve SLS içermez.
Gluten içermez.

TEMEL ETKEN MADDELER:
Aloe Barbadensis Leaf Water*(Organik Aloe Vera Yaprağı Suyu): Yumuşatıcı ve iyileştirici özelliği sayesinde ağız içerisinde oluşabilecek yaraların önlenmesine ve diş eti problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Mentha Spicata Oil*(Organik Kıvırcık Nane Bitkisi Yağı): Diş ağrılarını azaltır ve ağız kokusunu giderir.

Mentha Arvensis Oil*(Organik Japon Nanesi Yağı): Ağız içi ve diş eti iltihaplarının tedavisinde kullanılır.

Chondrus srispus*(Organik Deniz Kadayıfı Özleri): Fırçalama esnasında dişlerin ihtiyacı olan mineralleri dişlere geri kazandırır.

NEDEN ORGANİK DİŞ MACUNU TERCİH EDİLMELİ?

Diş macunları içeriğinde bulunan sodyum florür maddesi kimyasal bir zehirdir. Dişlerini fırçalamaya başlayan çocuklar çoğu zaman diş macununu yutar. Yüksek dozda flor, zeka geriliğine ve kansere neden olabilir. 5-6 yaş öncesi çocuklar, organik sertifikası olmayan diş macunu kullanmamalıdır.

Diş macunlarının içinde bulunan 'sodyum florür' isimli zehirli kimyasal, doğadaki flor gibi doğal özelliklere sahip değildir ve birden çok zararı bulunur. Diş çürüğünü engellediği gerekçesiyle çocuklar için üretilen diş macunlarında da bu maddeler yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ÇÖKERTİR!

Kanserojen özelliklere sahip olan bu kimyasal madde çocuklarda zeka geriliğine yol açar. Ayrıca, bağışıklık sistemini çökertir, enfeksiyonlara karşı direnci düşürür, üreme sistemine zarar verir ve kalıcı dişlerin çıkmasını geciktirir. Dişlerde bir takım beyaz lekelenmelere ve yumuşamalara neden olur. Dişlerin daha kolay çürümesine yol açar. Yani dişleri kuvvetlendireyim derken dozu aştığında sertleşme yerine yumuşama gibi bir sorun ortaya çıkmış olur. Diş macunları ve sabunlarda kullanılan kimyasal maddeler anne adayları için çok tehlikelidir.
Florida Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye'de de satılan birçok ünlü diş macunu ve sabunun içinde bulunan triclosan maddesi anne karnındaki bebeğe zarar veriyor. Aynı zamanda ıslak mendillerde de bulunan bu madde, anne karnındaki bebeğin yeterli oksijeni almasına engel olur ve bu da bebeklerin beyinlerinde hasara neden olabilir.

Bitkisel, doğal, naturel gibi isimlerle piyasaya sunulan diş macunlarının çoğunun, diğerlerinden farkı yoktur. Organik ürünlerde sertifikasyon esasdır. Sertifika, denetim ve kontrol anlamına gelir. Çocuklarınızın ve kendi sağlığınız için florür vb. zararlı kimyasalları içermeyen, SERTİFİKALI ORGANİK DİŞ MACUNU tercih ediniz. www.365organik.com ‘da sadece sertifikalı, güvenilirliği belgelendirilmiş ürünler satılır.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor