Baktat Organik Spagetti Makarna 500gr | Organik Makarnalar - Erişteler | Organik Bakliyat - Makarna | Organik ürün marketiniz 365organik
 
Haftanın Ürünü
Aklimdakiler
En Son Gezilenler
En Çok Satanlar
·Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Sızma Zeytinyağı 5 LT
·Bioplante Organik Diş Macunu Bebekler için Yutulabilir Sertifikalı 50 ml
·Bioplante Organik Şampuan Melisalı 275 ml
·Bioplante Organik Şampuan Limonotlu 275 ml
·Harmanyeri Organik Çörekotu Yağı 100ml (Soğuk Sıkım)
·OTS Organik Keçiboynuzu Özü (Soğuk Sıkım) 340 Gr
 
Buradasınız:
Organik Bakliyat - Makarna
Organik Makarnalar - Erişteler

Baktat Organik Spagetti Makarna 500gr


Baktat
Baktat Organik Spagetti Makarna 500gr
Fiyatı  :  8,50 TL (KDV Dahil)
Adet :
-
+
 
 
 
 

SERTİFİKASYON:

     
     
    

Baktat Organik Spagetti Makarna 500gr

Menşei: İtalya

Spagetti Yapmanın Püf Noktaları:

Spagetti yapmak kolay değildir ve makarnaya göre hazırlanışı farklıdır. Spagettinin kendine has bir tarzı ve lezzeti vardır. Bu nedenle, aldığınız makarna grubunun spagetti türünden olmasına dikkat edin. Aldığınız spagettinin pişirme yöntemini ve pişirme süresini muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekir.

• Pişirme işlemine başladığınızda önünüze çıkabilecek en büyük sorun spagetti tanelerinin birbirlerine yapışmasıdır bunu önlemek için su kaynadığı zaman spagettileri tencereye atmadan önce kaynar suyun içine bir miktar kadar sıvı yağ dökün.

• Spagetti yaparken plastik maşa kullanmayın hem sağlıksızdır hemde spagetti tanelerini kavramakta tahta yada metal maşaya göre daha dayanıksızdır. Bu yüzden spagettileri tutarken muhakkak tahta yada metal maşa kullanmaya çalışın.

• Spagettilerinizi muhakkak belirli aralıklar ile karıştırmanız gerekir yoksa spagettiler birbirlerine yapışırlar.

• Spagetti kıvamına gelip tencerede alma safhasına geldiğinde spagettinin suyunu süzmek için aktardığınız kevgirin emaye ve büyük olmasına dikkat edin. Kevgirin emayeden yapılmış olmasının önemi ise spagettilerin birbirine yapışmasını önlemesidir.

• Spagettilerinizi kesinlikle makarnada olduğu gibi üzerine peynir yada yoğurt koyarak servis yapmayın. Spagettiyi spagetti yapan üzerine özenle hazırlanıp dökülen ve maydanoz veya yeşillikler eklenerek sunulan spagettidir.

Spagettinin besin değerlerini ne şekilde koruyabiliriz?

• Makarna türü gıdalar B vitamini açısından zengin gıdalardır.
• B vitamini, besinler pişirme esnasında yemeğin suyuna dolayısı ile spagettinizin suyuna geçer. Eğer spagetti suyunuzu dökerseniz besin değerinin yaklaşık yarısını dökmüş olursunuz.
• Spagettinizin besin değerini tamamen korumak için 500 gram kadar spagettiye 1.5 litreden fazla su kullanmamaya dikkat edin.
• Spagettiyi bu ölçülerde yaptığınız zaman spagettiniz diri olabilir. Spagettinizin aşırı diri olmasını önlemek için tencere kapağınızda delik olmasına dikkat edin. Delikli tencere kapağı hem spagettinin nefes almasını sağlar hem de tencere kapağını tamamen kapatmanızı ve buharı dışarıya atmanızı sağlar.
• Besin değerlerini yüzde yüz kullanmanın diğer bir yolu ise süzdüğünüz spagettinin suyu ile çorba yapmaktır. Bu şekilde süzülen suyu da kullanmış ve besin değerlerini boşa israf etmemiş olursunuz.

   İlgili Ürünler
  Baktat
17,50 TL
 
  Baktat
6,00 TL
 
  Baktat
6,00 TL
               
  Baktat
6,00 TL
 
  Baktat
8,50 TL
 
  Baktat
20,00 TL
               
  Tardaş Egenin
9,90 TL
 
%2
  Tardaş Egenin
19,50TL
19,00 TL
                 

 
TAKİP EDİN