IVA Natura Sertifikalı Organik Güneş Kremi 30 Faktör 100 ml | Organik Güneş Koruyucu | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi
Stok Kodu:  8699375047158

IVA Natura Sertifikalı Organik Güneş Kremi 30 Faktör 100 ml

.
Kargoya veriliş süresi: 
Bugün Kargoda
78,00 TL (KDV Dahil)
Stokta Yok Stoğa Girince Haber Ver
Ürün Detay
IVA Natura Sertifikalı Organik Güneş Kremi 30 Faktör 100 ml

UVA - UVB Korumalı

Kimyasal koruma içermez, fiziksel korumalıdır. 

Kimyasal korumalı güneş kremlerinde, vücudunuzun en büyük organı olan cildiniz, kimyasalları emer ve güneş koruma sağlar.

Emilen kimyasallar, zararlı toksinlere dönüşerek cildin alt katmanlarına ve iç organlara zarar verir. Uzun süreli kullanımlarda, hormonal bozukluklara, lekelenmelere, kansere, allerjik reaksiyonlara, karaciğer ve böbrekler gibi iç organlarda deformasyonlara neden olabilir.

Fiziksel korumalı güneş kremleri, bir yandan cildi nemlendirirken, diğer taraftan cildin üzerinde kalır ve güneşi yansıtır. Bu yansıtma işlemi içeriğindeki çinko oksit ve/veya titanyum dioksit yardımıyla yapılır. Bu her iki madde de doğada bulunan taşların yüksek teknolojiyle mikroskopik hale getirilmiş halidir. Cilt üzerinde UVA ve UVB ışınlarına karşı bir zırh oluştururlar. Her iki madde de cilt tarafından emilmez ve hassas ciltler için uyumludur.

 

Dikkat!!!

Piyasada 50+ faktör, 70 faktör gibi tanımlamalarla, çoğu hiç bir yasal kontrol mekanizmasından geçmeyen, kimyasal filtreleme ve zararlı katkı maddeleri içeren güneş kremleri satılmaktadır. Tüketiciler bu tür ürünlerin üzerinde yazılı yüksek koruma faktörlerine aldanıp, çocuklarını ve kendilerini güneşin zararlı etkilerinden en iyi şekilde korumak düşüncesiyle bu tür ürünleri tercih edebilmektedir. Cilt sağlığınız açısından en faydalı ürünler organik sertifikalı, fiziksel koruma özelliğine sahip organik güneş kremleridir. 30 faktör bir güneş kremi %93 UVB korumasına sahipken, 50 faktör güneş kremi %98 koruma sağlar. Aradaki fark yok denecek kadar azdır, ancak bu fark genelde kuvvetli kimyasal içeriklerle sağlanmaktadır.

BIOPLANTE ORGANİK GÜNEŞ KREMİ yüksek koruma sağlar. ETKO - COSMOS ORGANIC tarafından sertifikalandırılmış, %100 güvenilir organik sertifikalı bir  üründür.

 

IVA Natura ORGANİK GÜNEŞ KREMİ'nde aşağıdakiler yoktur:

- Kimyasal güneş filtreleri,

- Sentetik katkı maddeleriyle renklendirme, 

- Suni koku ve aromalar,

- Suni koruyucu katkı maddeleri,

- PEG,(Polietilen Glikol)

- Paraben.

Yukarıda bahsi geçen içeriklerin tümünün kanseri ve hormonal bozuklukları tetikleyen maddeler olduğu bilinmektedir.

 

NEDEN MUTLAKA GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK GEREKİR?

Güneşin tahrip edici gücünü gözlerinizle görebileceğiniz etkileyici bir video için tıklayınız

 

Tüm yaş gurupları ve  hassas ciltler için uygundur.

% 100 doğal, UVA/ UVB filtreleme . 

Uygulama: Güneşlenmeden önce yeterli miktarda sürün. Kimyasal güneş kremlerinde olduğu gibi sürekli tekrarlamak gerekmez.Uzun süreli koruma sağlar.

 

SON KULLANMA TARİHİ: 07.2020


ETKO - COSMOS ORGANIC Organik Sertifikalı

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor