İade/Değişim - İade/Değişim | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi

İade/Değişim

İADE ve  DEĞİŞİM ŞARTLARI:

 

06.03.2011 tarih 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin" 2. maddesinin 3/a nolu bendi gereği “Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.”

Süresi içerisinde kullanılabilecek cayma hakkı ve ayıplı/hatalı malların iade ve değişimi dışında herhangi bir başka şekilde ürün iadesi ve değişimi yapılamaz. İade ve değişim şartları bu iki halde geçerlidir.

Garanti belgesi ile satılan veya garanti belgesi olmayan ürünlerden arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir.

ALICI,  satın aldığı ürünün, hatalı/ayıplı çıkması durumunda bedel iadesini talep edebilir veya bedel iadesi talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Bu durumda ALICI, SATICI’ya ürün bedeli iadesi veya yerine aynı üründen yeni biri ile değişim yapılması isteğini açıkça belirten bir yazıyla,  e-mail yolu ile SATICI’ya ulaştırmalıdır.( info@365organik.com ) Fakat, yerine aynı ürünün yenisinin talep edilmesi halinde bu talebin karşılanması için ürünün SATICI’nın stoklarında bulunması gerektiğinden, SATICI, ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürün bedelini geri ödeme (iade etme) hakkına sahiptir.

Ayıplı/Hatalı Malların iadesinde, ALICI, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilir. ALICI, hatalı ürünün iadesinde kendisine ürünü satın alırken teslimatı yapan kargo firmasını kullanmalıdır. Farklı bir kargo firmasıyla ödemeli gelen paketlerden oluşabilecek ek maliyet alıcıya yansıtılacaktır.

İade edilen ürün SATICI’ya ulaştıktan sonra öncelikli olarak İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine veya tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. İade için tüm şartlar sağlanıyorsa iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi üç(3) ile yedi (7) gün arasında değişmektedir.

Havale iadeleri, iade edilen ürün, iade bölümü tarafından incelendikten sonra beş(5) iş günü içinde, kredi kart iadeleri yedi(7) iş günü içinde yapılacaktır. Bankanın ALICI’nın kredi kartı iadelerini aynı gün içinde hesabına yansıtmaması durumunda, SATICI bu gecikmeden sorumlu tutulamaz.

Ürünün iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.