Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Çam Balı 460 Gr | Organik Bal ve Polenler | Organik �r�nler Alisveris Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  6979440700761

Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Çam Balı 460 Gr

365organik Sertifikalı Organik Ürünler

80,00 TL
66,00 TL (KDV Dahil)
17%
ad.
Sepete Ekle
Ürün Detay

Tardaş Egenin Organik Çam Balı 460gr


Çam balı, çam ağaçları üzerinde yaşayan çam pamuklu koşnili böceğinin vücudunda sindiremediği şekerli sıvıyı (basura) belirli zamanlarda çam ağaçları üzerine bırakması ve arının basurayı çam ağacı üzerinden alarak kendinden kattığı enzimlerle işlemesi sonucu elde edilir.

Diğer bal çeşitlerine göre 10 kat daha fazla miktarda enzim, aminoasit, mineral ve antioksidan içerir. Özellikle Çam balının içeriğinde de yüksek miktarda Pinocembrin pinobaxin , chrisin ve galagin gibi güçlü antioksidanlar mevcuttur . Organik koşullarda üretilmesi ayrı bir artı değer kazandıran ballarımız organik koşulları sağlayan çam ormanları içinde, organik koşulları sağlayan kovan ve arılarımız tarafından üretilmektedir. Güvenle tüketicilerimize sunuyoruz.
 

Ege Bölgesi'nin el değmemiş çam ormanlarındaki organik arıcılık faaliyetleri sonucu üretilmiş organik sertifikalı gerçek bal.

Gerçek Bal nasıl Anlaşılır?

Piyasada satışa sunulan birçok balda, şeker(glikoz ilavesi), kıvam arttırıcı, aroma (lezzet) arttırıcı, renklendirici vb. suni katkı maddeleri kullanılmaktadır. Gerçek balı, tat, koku, akışkanlık ya da renk gibi duyularımıza hitap eden yollarla anlayabilmek mümkün değildir. Bir balın gerçek olduğunu, sadece sahip olduğu sertifikaları ispat edebilir. 365organik.com ‘da satılan tüm bal çeşitleri T.C. tarım bakanlığı ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış organik ürünlerdir. Bu sertifikalar; tüm üretim süreçlerinin denetlenmesi, ürünün gerekli analizlerinin yapılması ve tüm sürecin belgelendirilmesi yoluyla oluşturulur. Sertifikalı Organik Bal çeşitlerimizi güvenle tüketebilirsiniz.

T.C. Tarım Bakanlığı Organik Sertifikalı

Organik Sertifikalı

SERTİFİKA

  

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor