Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Çam Balı 850 Gr | Organik Bal ve Polenler | Organik Ürünler Alışveriş Sitesi - 0549 3300 365 - 0232 3300 365
Stok Kodu:  8681085100537

Tardaş Egenin Organik Sertifikalı Çam Balı 850 Gr

365organik Sertifikalı Organik Ürünler

450,00 TL (KDV Dahil)
ad.
Sepete Ekle

Tardaş Egenin Organik Çam Balı 850gr

6979440700754

Ege Bölgesi'nin el değmemiş çam ormanlarındaki organik arıcılık faaliyetleri sonucu üretilmiş organik sertifikalı gerçek bal.

Organik sertifikalı bal çeşitleri, tarım ilacı kalıntısı, glikoz ve antibiyotik kalıntısı İÇERMEZ!

T.C. Tarım Bakanlığı Organik Sertifikalı

Organik Sertifikalı

Gerçek Bal nasıl Anlaşılır?

Piyasada satışa sunulan birçok balda, şeker(glikoz ilavesi), kıvam arttırıcı, aroma (lezzet) arttırıcı, renklendirici vb. suni katkı maddeleri kullanılmaktadır. Gerçek balı, tat, koku, akışkanlık ya da renk gibi duyularımıza hitap eden yollarla anlayabilmek mümkün değildir. Bir balın gerçek olduğunu, sadece sahip olduğu sertifikaları ispat edebilir. 365organik.com ‘da satılan tüm bal çeşitleri T.C. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış organik ürünlerdir. Bu sertifikalar; tüm üretim süreçlerinin denetlenmesi, ürünün gerekli analizlerinin yapılması ve tüm sürecin belgelendirilmesi yoluyla oluşturulur. Sertifikalı Organik Bal çeşitlerini güvenle tüketebilirsiniz.

Çam ballarının glikoz ve früktoz içeriği çiçek ballarına göre daha düşüktür. Daha az tatlıdır ve boğazda yakıcı bir his bırakmaz. Çam balı çok miktarda hif ve spor içermektedir ve bu hifler özellikle Türkiye ile Yunanistan'ın dışında hiçbir ülkenin orman balında bulunmayan özelliktedir. Çam balının solunum yollarına ve sindirim sistemine olan olumlu etki ve yararları tıpta kabul görmüştür. Çam balları çiçek ballarından daha fazla miktarda enzim, aminoasit ve mineral madde içerir. Antioksidan etkisi vardır. Yetersiz beslenmeden kaynaklanan demir eksikliği ve benzeri durumlarda çocukların sağlıklı gelişimi için çam balı tüketmek faydalıdır. Her sabah bir bardak ılık su ile karıştırılarak aç karnına içildiğinde kilo verdirme özelliğine sahiptir. 

MARMARİS KIZILÇAM ORMANI POSTER ile ilgili görsel sonucu

Gerçek organik çam balı, halk arasında her derde deva olarak bilinir.

Organik Çam Balının Faydaları:

* Organik çam balı, mideye kuvvet verir.
* Organik çam balı, çocukların zeka gelişimine oldukça olumlu katkıda bulunur.
* Organik çam balı, tansiyonu düşürür ve iştahı açar.
* Organik çam balı, doğal diş macunudur, kansızlığa doğal çözüm sunar ve anemiyi giderir.
* Organik çam balı, alaca hastalığına bitkisel çözüm şifasıdır.
* Organik çam balı, kabızlığa iyi gelir.
* Organik çam balı, damarları açar, romatizmaya ve alerjiye faydalıdır.
* Organik çam balı, doğal ağrı kesici ve ağrı dindirici özelliği vardır.
* Organik çam balının cilde ve saça olan faydaları da bir hayli fazladır. bu bal çeşidi cildi yumuşatır, saçları besler, göze faydalıdır, yara iyileştiricidir.
* Organik çam balı, ishali kesici ve ödem atıcıdır. İştahı kestiği için şeker krizine mani olur ve doğal yollarsan kilo verdirir. Kısacası çam balı zayıflatır.
* Organik çam balının ülser ve mideye oldukça faydası vardır.
* Organik çam balı, nezle ve öksürüğe iyi gelir.
* Organik çam balı, kalp çarpıntısı için faydalıdır.
* Organik çam balı, sedef, sarılık ve beyin hastalıklarında kullanılır. Alerjik vakaları önler.
* Organik çam balı, gözün görme gücünü kuvvetlendirir.

Çam Balının Sindirime Faydaları: İçindeki şekerlerin bir başka cins şekere (fruktozun glikoza) dönüşebilme özelliği sayesinde bal, yüksek miktarda asit içermesine rağmen, en hassas mideler tarafından bile kolaylıkla sindirilir. Aynı zamanda bağırsakların ve böbreklerin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Sağlıklı Yaşam İçin Bal: Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin özellikle antioksidan tüketmesi gerekir. Antioksidanlar, hücrelerde normal metabolizmanın zararlı yan ürünlerini temizleyen bileşenlerdir.
Balın içeriğinde de güçlü antioksidanlar mevcuttur: Pinocembrin, pinobaxin, chrisin ve galagin. Bunlardan pinocembrin, yalnızca balda bulunan bir antioksidandır.

Yara tedavisi ve çam balı: Balın havadan nem çekebilme özelliği, iyileşmeyi hızlandırarak yara izi kalmasını önler. İyileşmenin gücünü artıran kolajen liflerinin üretimini hızlandırır. Balın, yaranın etrafındaki şişkinliği azaltan antienflamatuar bir etkisi vardır, bu aynı zamanda hissedilen acıyı da azaltır.

 

 

SERTİFİKA

  

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor